• DEKLARACJA O DOSTĘPNOŚCI

• Deklaracja dostępności

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Strzelcach Krajeńskich

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Strzelcach Krajeńskich zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych . Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Samorządowego nr 1 w Strzelcach Krajeńskich

Data publikacji strony internetowej: 01.09.2015

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 27.03.2024

Oświadczenie sporządzono dnia: 29.03.2024

Deklaracje sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez przedszkole.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 09 marca 2023 r. o zmianie ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.  Osobą odpowiedzialną jest Agnieszka Sosnowska, adres poczty elektronicznej przedszkole1@strzelce.edu.pl

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać wnioski na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

wskazanie dogodnej formy udostepnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie jest niemożliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania:

Na niedotrzymanie tych oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

organ prowadzący: Samorządowe Centrum Obsługi Placówek Oświatowych

Strzelce Krajeńskie  adres. al. Wolności 48, 66-500

E- mail scopo@strzelce.edu.pl

telefon 957632578

Skargę można również złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Strzelcach Krajeńskich, ul. Brygady Saperów 35.

Do budynku prowadzą 3 wejścia: główne, tylne i boczne.

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim lub z inną niepełnosprawnością ruchową mogą dostać się do budynku wejściem głównym od frontu budynku, wejście to wyposażone jest w podjazd z poręczą. Na parterze budynku nie ma schodków ani progów utrudniających poruszanie się osobom na wózkach. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnej. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W przedszkolu nie pracuje osoba posługująca się językiem migowym.

Aplikacje mobilne

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Strzelcach Krajeńskich udostępnia rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola aplikację mobilną iprzedszkole, aplikacja służy do komunikacji dwustronnej z Rodzicami naszych wychowanków.

Aplikacja mobilna jest zgodna z ustawą z dnia 09 marca 2023 r. o zmianie ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.